Ką sėsime šiais metais

Šalavijo lapaiNors pareigingiausi daržininkai tik nusiprunkštų iš mūsų, vis dar tik svarstančių, ką sėti šiais metais, mes sakome – geriau vėliau, nei niekad! Tad sau ramiai išsirinksime šio pavasario favoritus ir sėsime daigams tik balandžio pradžioje.

Sąrašo viršuje yra numylėtinis šalavijas. Pernai apsodinome nedidelius plotelius vaistiniu ir kvapiuoju šalaviju. Abiejų daigumas buvo artimas šimtui procentų, na o ir daigų prigijimas – puikus. Šiemet įsigysime dar vaistinio (daugiamečio) šalavijo sėklų. Deja, nefasuotų sėklų Lietuvoje neradome, tad teks įsigyti tiesiog supakuotų.

Šalaviją, pasak literatūros, galima dauginti ir įšaknijant nupjautus stiebus. Bus proga šiais metais išbandyti!

Rozmarinas, pernai visiškai iškritęs mums iš galvų, šiemet stoja į sąrašą. Gaila, kad, sako, Lietuvoje lauke nežiemoja. Tad tiesiog pabandysime mažą lysvelę – prieskoniams ir, žinoma, eteriniam aliejui bei hidrolatui! Bazilikų, tų senų draugelių, – būtinai! Čiobrelių ir raudonėlių, veikiausiai tam momentui turime pakankamai.

Pabandysime pasisėti citrinžolių (valgę esame, auginę – ne), citrininės monardos (ko ko??), pankolinės kinmėtės (anyžis su mėta?), žemuoginių špinatų ir vaistinių juozažolių prieskoniams, arbatoms.

Lysvelė laiškinių česnakų džiugins vyrus 🙂 Dumplūnės – moteris 🙂

Kad jau nereikalingi jokie leidimai, pasisėsime vagą tabako – išbandysime, kaip tabako purškalai saugos kitus augalus nuo kenkėjų (sako, kad saugo).

PomidoraiPomidorus šiemet bandysime daigintis patys. Taip, mes vėluojame. Na bet blogiausiu atveju, teks nusipirkti daigų. Norime daugiau mažųjų kekinių pomidoriukų. Taip pat bandysime šiemet auginti ir lauke. Veislės bus tokios – Black Cherry, Venus, Radana, Tolstoi H, Chocolate cherry and red allert, Zyska.

Cukinijos mūsuose yra itin mėgstamos. O ir dera (kaip ir turbūt bet kur) – puikiai. Šiemet sėsime apvalias Tondo di Piacenza, Black beauty, Green tiger.

Arbūzų sėklų šiemet nepirksime – jei pelės nesugraužė pernykščių, tai sėsime savas. Na ir moliūgai! Kaip gi be jų? Šiemet bandysime tik aliejinius Olga moliūgus. Oi kaip būtų gera paskanauti salotų iš savo daržo su šlakeliu naminio moliūgų aliejaus!

Raitojamės rankoves ir laukiame kurjerio!