Avys Škudės

Avys Škudės yra laikomos aborigenine veisle. Škudžių veislė yra viena seniausių lietuviškų avių veislių. Jos atsirado net prieš kelis tūkstančius metų.

Škudės puikiai prisitaikiusios gyventi Lietuvoje. Jos nelepios, nereiklios, sveikos ir savimi pasirūpinančios. Ėriavedės puikiai prižiūri savo mažylius.

Avys škudės

Škudžių kailis – šiurkštus. Avys škudės būna baltos, rudos bei juodos. Avinai išsiskiria įspūdingais riestais ragais. Avys kartais taip pat turi mažas ragų užuomazgas.

Škudės – nedidelės avys. Ties mentimis jų ūgis siekia 45 – 60 cm. Škudžių ėriavedė gali sverti apie 30 – 35 kg, o suaugęs avinas – apie 45 kg. Mėsos išeiga nėra didelė, tačiau ypatingai vertinama dėl savo skonio, kartais vadinama delikatesine.

Škudės gali būti naudojamos teritorijų nuganymui – jos maistui neišrankios. Mėgsta ganytis ir nelabai patraukliose teritorijose.

Vidutinė škudžių gyvenimo trukmė – iki 25 metų.

Savo ūkyje auginame kelias dešimtis škudžių veislės avių. Škudžių kaina priklauso nuo amžiaus bei lyties. Geriausia – susisiekti su mumis ir sužinoti, kokios škudės parduodamos konkrečiu metu.