Žolynai

Žolynai – tai įvairūs vaistiniai, prieskoniniai ir kvapieji augalai. Tai ir raudonėliai, ir šalavijai, ir levandos. Sėjame, daiginame ir žiūrime, kas noriai pas mus auga, o kas atsisako su mumis bendradarbiauti. Taip mokomės, o kitąmet tuo remdamiesi eksperimentuojame toliau.

Čiobreliai

Nuostabusis čiobrelis – nepakeičiamas nei virtuvėje, nei vaistinėlėje. Pirmoji mintis, kuriant šį ūkį ir buvo specializuotas čiobrelių ūkis. Ar įsivaizduojate tris hektarus čiobrelių? ekologiski-ciobreliai-labanoris-farm

Čiobreliai mūsų apylinkėse auga gana noriai – jų galima rasti pamiškėse ir palaukėse. Laukuose, pasirodo, auga taip pat sėkmingai. Pirmamečiams, žinoma, trūksta laiko (ir, dažnai, drėgmės) subujoti iš karto, bet peržiemoję jie sparčiai stiebiasi saulės link.

Čiobrelių arbata – bene dažniausiai mūsų namuose geriama vaistažolių arbata. Jeigu tik atrodo, kad koks velniūkštis kimba prie plaučių – keli puodeliai šiltos čiobrelių arbatos jį kaip mat nugina šalin. Žinoma, tai tik mūsų nuomonė – vaistininkas jums patars geriau, ką gali ir ko negali čiobrelių arbata!

Čiobrelių prieskoniai – nepakeičiami gaminant tiek šiaurietišką laukieną, tiek ir pietietiškus makaronus. Juk pats čiobrelis – vienas pagrindinių Provanso žolelių mišinio sudedamųjų. Ir nors dėl skonio nesiginčijama, neteko sutikti to, kuris čiobrelio nemėgtų.

Čiobrelių hidrolatas – mums kol kas dar tebevykstantis eksperimentas. Tenka liūdnai pripažinti, kad iki šiol gautais hidrolatais nebuvome patenkinti… Na bet su nauju derliumi, bus ir nauji bandymai!

Šalavijai

Žinomas, pamirštas ir vėl atrastas nuostabusis šalavijas! Jeigu šiandien paklaustumėte, kuri žolė kvepia skaniausiai, atsakymas būtų vienareikšmis – šalavijas! ekologiski-salavijai-labanoris-farm

Tiek kvapusis, tiek ir vaistinis šalavijas mus nudžiugino puikiu daigumu, stipriais daigais ir sparčiu augimu. Ne kiekvienas pirmametis augalas dovanoja du derlius!

Ir nors šalavijas yra puikus pagalbininkas virtuvėje, dovanojantis savo žavų išskirtinumą įvairiems mėsos ar daržovių patiekalams, mes jam galvą lenkiame už nuostabiuosius lašus, kuriuos mums padovanojo alembikas.

Šalavijų hidrolatas – nuostabaus, svaiginančio aromato vanduo. Teko skaityti interneto platybėse, kad šalavijas padeda atverti čakras ir rasti balansą su astraliniu kūnu. Kad ir ką tai reikštų, kambaryje garinamas šalavijų hidrolatas lengvai jus tuo įtikins. Jeigu laimė turi kvapą, tai viena iš dedamųjų tikrai yra šalavijo.

Šalavijų eterinis aliejus – ne iki galo įgyvendintas, bet vilties teikiantis eksperimentas. Panašu, kad ir mūsų laukuose užauginti šalavijai gali padovanoti vieną kitą lašą eterinio aliejaus.

Levandos

Arba užsispyrėlės levandos. Iš šimtų (o gal tūkstančių?) pasėtų sėklų išdygo 7! Tad jos tiesiog surado sau tinkamiausią vietą greta pirties namelio.

Vis galvojame, kad perlepinome mes jas. Kitąmet darysime kitaip!

Raudonėliai ekologiski-raudoneliai-labanoris-farm

Sako, kad jie kaip piktžolės. Tik duok jiems augti, tai krūmais suvešės. Taip jie elgiasi ir mūsų ūkyje. Gražūs, dideli ir žydintys ištisą vasarą.

Raudonėlį dažniausiai naudojame kaip prieskonį maistui. Tai dar viena pagrindinių Provanso žolių sudedamųjų dalių.