Darželiai

Mūsų darželiai minimalistiniai. Bulvių ir morkų neauginame. Špinatai patys neauga. Cukinijos veši puikiai, kaip ir agurkai, bet jie tik savo malonumui ir poreikiams. Pomidorai saldūs, na o čiliukai aštrūs.

 

Arbūzai ir melionai

lietuviski-arbuzai-melionai-labanoris-farmO štai arbūzai mums pasirodė gerokai įdomesni, nei įprastos mūsuose darželių kultūros. Žmonės kalba, kad ir mes galime užsiauginti skanius saldžius vaisius (teisingiau uogas), tad ir mes pabandėme. Na ir taip, tai yra visiška tiesa. Ir nors iš vienos vasaros spręsti sunkoka, mėgavomės labai saldžiais ir sultingais arbūzais bei melionais. Dydžiu jie, žinoma, atsilieka nuo parduotuvių lentynose drybsančių giminaičių, bet dydis, mūsų požiūriu, yra neesminis kriterijus. Jei valgai arbūzą dviese, tai jis ir teturi būti dviejų porcijų arbūzas, argi ne taip?

Iš keleto augintų rūšių išsirinkome tas, kurias ir kitąmet auginsime. Tiesa, jie lengvai kryžminasi, tad savos sėklos nedaug te prisidės prie kitų metų derliaus.

Ir ką gi su tais arbūzais? Ogi medų! Arbūzų sultyse apstu vertingų medžiagų ir mineralų. Na, o vadinamajame meduje, šios medžiagos yra koncentruotos. Arbūzų medus naudojamas desertuose arba vietoj įprasto medaus.arbuzu-medus-labanoris-farm

Arbūzų medus mūsų laboratorijoje gaminamas be jokių priedų, dėl to nenorėtume jo vadinti džemu. Tai ir ne sirupas, nes jo konsistencija yra gerokai tirštesnė nei sirupo. Arba, kitaip pasakius, po tai, kai gauname arbūzų sirupą, praeina dar ne viena valanda, kol jis virsta medumi. Taigi receptūra paprasta – vienintelis igridientas yra šviežios ką tik nuskintų arbūzų sultys. Jokio pridėtinio cukraus. Jokio pridėtinio pektino. Natūralios išgarintos arbūzų sultys, kitaip – arbūzų medus.

O melionai kol kas tiesiog, savo malonumui ir vėsiems desertams karštą vasaros dieną.

Moliūgai

Moliūgai gali augti ko ne bet kur, tad ir mūsų darželiai jiems puikiai patiko.

skrudintos-moliugu-seklos-labanoris-farmĮdomių panaudojimo sričių moliūgams prigalvoja žmonės – nuo gausybės skirtingų patiekalų iki gąsdinančių Helovyno ‘žvakidžių’. Augindami mažus šuniukus taip pat atradome, kad jiems moliūgas yra puikus graužalas pasikasyti dygstančius dantukus (o ir vitaminų gausu).

Na bet vizijoje orientuojamės į moliūgų sėklas. Šiemet jas tiesiog džiovinome ir skrudinome. Kitąmet veikiausiai pabandysime išgauti iš jų aliejų. Moliūgų sėklų aliejus – nuostabus kosmetinės priedas, lepinantis odą ir plaukus.